ZŠ s MŠ Suchá nad Parnou

Vaša škola pre život

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
Vitajte na úvodnej stránke našej školy

Farebný týždeň 2015

E-mail Tlačiť PDF

V dňoch 11. – 15. mája 2015 sa v ZŠ Suchá nad Parnou konal ,,Farebný týždeň”, ktorý pripravili žiaci etickej výchovy pod vedením p. učiteľky Krippelovej. V jednotlivé dni tohto týždňa ladili žiaci aj pedagógovia svoje oblečenie do dominujúcej farby dňa. Každej farbe prislúchala jedna zo základných tém etickej výchovy. Viac sa o týchto témach žiaci dozvedeli prostredníctvom školského rozhlasu, každý deň, vždy na začiatku tretej vyučovacej hodiny.

Program v skratke:

Pondelok - ŽLTÁ FARBA - KOMUNIKÁCIA

KOMUNIKÁCIA - pochádza z latinského slova communicare, čo znamená deliť sa, zverovať. Vo všeobecnosti znamená komunikácia rozhovor. V širšom zmysle je komunikácia výmena informácií medzi ľuďmi prostredníctvom spoločného systému znakov. Druhy komunikácie: verbálna – slovná, neverbálna – bez slov.

Utorok - MODRÁ FARBA - PROSOCIÁLNOSŤ

PROSOCIÁLNOSŤ - pochádza z latinského slova socius, čo znamená spoločník, priateľ, schopnosť urobiť niečo dobré pre druhého človeka bez toho, aby sme za to očakávali bezprostrednú odmenu alebo protislužbu. Prosociálny je teda človek, ktorý sa k ostatným ľuďom správa ako k potenciálnym priateľom, čiže zachováva tzv. zlaté pravidlo mravnosti: „Čo chceš, aby robili tebe, rob aj ty druhým. Čo nechceš, aby robili tebe, nerob ani ty druhým.“

Streda – ČERVENÁ FARBA – EMPATIA

EMPATIA - pochádza z gréckeho slova em, čo znamená dovnútra, vnútri a slova pathos, ktoré označuje cit, utrpenie. Empatia alebo vcítenie je teda prenášanie sa do sveta predstáv druhého človeka, do jeho emócií, spôsobu myslenia a postojov. Pri empatii je užitočné odložiť svoje vlastné názory, hodnoty, predsudky a snažiť sa pochopiť emócie, motívy konania i snahy človeka, ktoré vyplynuli z jeho konkrétnej situácie.

Štvrtok – ČIERNA FARBA – ASERTIVITA

ASERTIVITA - je odvodená z latinského slova asercio a voľne sa prekladá ako ,, niečo požadovať, tvrdiť, ubezpečovať´´. Považuje sa za jednu z najdôležitejších ciest pri budovaní medziľudských vzťahov. Asertívne správanie predstavuje súbor taktík, ktoré nám napomáhajú presadiť názory, postoje, oprávnené požiadavky tak, aby sa nedotkli práv iných ľudí.

Piatok – ZELENÁ FARBA – VYJADRENIE CITOV

CITY - citmi nazývame prežívanie vzťahu k skutočnostiam v nás a mimo nás: k veciam, udalostiam, javom, k iným ľuďom, k sebe samému. City sú vlastné len človeku, obohacujú a skrášľujú mu život.

                                                                                                                                                             Mgr. Jana Krippelová

 

Zber papiera - jar 2015

E-mail Tlačiť PDF

Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že v škole prebieha zber starého papiera do odvolania. Kontajner je prístupný v pracovnom čase od 6:30 do 17:30.

Posledná úprava Piatok, 22 Máj 2015 11:30
 

Voľné pracovné miesta

E-mail Tlačiť PDF

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Suchá nad Parnou hľadá uchádzačov na pracovné pozície s predpokladaným nástupom od augusta 2015:

- školníčka v MŠ,

- upratovačka v ZŠ.

Žiadosti môžu uchádzači doručiť osobne, poštou alebo e-mailom do 31.5.2015.

 

Prvý školský JUNIÁLES

E-mail Tlačiť PDF

juniales

Celá pozvánka vo fomáte pdf na stiahnutie.

Posledná úprava Utorok, 05 Máj 2015 12:01
 

Futbalový turnaj dievčat Coca-cola cup

E-mail Tlačiť PDF

Coca-cola cup 2014/2015 dievčenský futbal – druhé kolo

miesto konania: Hrnčiarovce nad Parnou

súperky: ZŠ Zavar

ZŠ Hrnčiarovce nad Parnou

výsledok: 1.m. ZŠ Hrnčiarovce nad Parnou

2.m. ZŠ Suchá nad Parnou

3.m.ZŠ Zavar

Dňa 16.4.2015 sme sa zúčastnili dievčenského futbalového turnaja v obci Hrnčiarovce nad Parnou.

Prvý zápas so Zavarom sme zvládli na výbornú. V prvom polčase od nás Zavarčanky zinkasovali gól, no dlho sme sa netešili, a na prestávku sme odchádzali s vyrovnaným skóre. Druhý polčas sa nám darilo lepšie, dali sme gól, na čo súperky už nedokázali odpovedať. Prvý gól venovala súperkám kapitánka Mária Pluhárová a druhý im uštedrila naša hviezdna hráčka Kristína Petríková.

Druhý zápas s domácim družstvom sme síce prehrali, ale bránili sme sa ako levice. Úspešným gólmankam sa nedarilo vsietiť ani jeden gól, hoci príležitosti boli, no ešte lepšia obrana zo strany súperiek.

Všetky hráčky ďakujú skvelej brankárke Aničke Fridrichovej za perfektné chytanie a Sandre Lukačovičovej za výbornú obranu. Nezabudli sme ani na pani učiteľku Želmíru Mišovú, ktorej ďakujeme za super prípravu, či už fyzickú alebo morálnu.

Posledná úprava Pondelok, 27 Apríl 2015 11:39 Čítať celý článok...
 


Stránka 10 z 26

Anketa

Aký je Váš obľúbený šport?
 

Kto je online

Máme online 8 hostí 

Ukážka fotografií

img_0003
Image Detail